انرژی

افتتاح طرح تامین آب شرب بندرعباس

رضا اردکانیان وزیر نیرو عصر دوشنبه به همراه معاون رئیس جمهور به استان هرمزگان سفر کرده است، در نخستین برنامه سفر خود، طرح تامین آب شرب بندرعباس از سدهای شمیل و نیان را افتتاح کرد.

مدیرعامل آب منطقه‌ای استان هرمزگان در حاشیه افتتاح این طرح عنوان کرد: با افتتاح پروژه تامین آب شرب بندرعباس از سدهای شمیل ونیان، کمبود آب شرب جمعیتی بالغ بر ۲۵۰ هزار نفر در بندرعباس برطرف می‌شود.

هوشنگ ملایی بیان کرد: جبران بخشی از کمبود آب شرب کلان شهر بندر عباس، استحصال حدود ۷۰۰ لیتر در ثانیه آب از منابع آبخوان دشت شمیل و نشت آب سد نیان و جلوگیری از هدر رفت آب حاصل از شبکه سد نیان از جمله اهداف و ضرورت‌های اجرای طرح سدهای شمیل و نیان بوده است‌.

این مقام مسئول تصریح کرد: حفاری، تجهیز و بهره‌برداری از ۱۳ حلقه چاه، تامین لوله، اجرای پوشش و لوله گذاری لوله‌های فولادی به طول ۲۰ کیلومتر و  قطرهای ۲۰۰ تا ۹۰۰ میلیمتر شامل خطوط جمع‌آوری و انتقال، لوله‌گذاری با لوله پلی‌اتیلن به طول ۴۵۰ متر و قطر ۲۰۰ میلی متر به عنوان رئوس عملیات اجرای طرح تامین آب شرب بندرعباس از سدهای شمیل و نیان است که این طرح با اعتبار ۲۵۰ میلیارد ریال در مدت هفت ماه اجرا شد.

ملایی یاداور شد: سدهای شمیل و نیان در استان هرمزگان و در فاصله ۸۰ کیلومتری شرق بندرعباس در محدوده بالا دست روستای شمیل واقع شده است.

برچسب ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن